לוכד עכברים בידיים!
הדברת כל המזיקים!
הגעה מהירה ללקוח!

הדברת טרמיטים

הדברה לכל סוגי המזיקים
שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
ללא נזק וכניסה מהירה לאחר ההדברה!
אחריות מלאה בכתב על מגוון סוגי ההדברה!
מדבירים מוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה
מעניקים שירות 24/7
שימוש בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

אף על פי שטרמיטים אינם מעבירים מחלות, לא נעים לדעת שיש לנו טרמיטים בתוך ריהוט הבית כגון: משקופים, ארונות מטבח, רצפת דק וכדומה. ידוע שהנזק העיקרי של טרמיטים הוא במוצרי עץ ולעיתים אף יכול לגרום נזק פיסי לאדם בגלל רהיט שקרס. בשביל להימנע מכך, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ברגע שאתם נתקלים בטרמיטים או חוששים שיש טרמיטים בבית או בחצר ואנחנו נגיע אליכם בהקדם לבצע בדיקה לטרמיטים והדברת טרמיטים מקצועית ויסודית.

יש לכם טרמיטים בבית? זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח להגיע אליכם ולטפל בהם. חברת פרפקט הדברות מציעה לכם הדברת טרמיטים ברמה הגבוהה ביותר, זמינות של  24/7,  בכל שעה, בכל יום, בכל מועד, עם הבטחה לשירות של 100%  איכות, 100% הצלחה, 100% אחריות. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח להגיע אליכם בהקדם.

טרמיטים הם חרקים קטנים גודלם נע בין 3-5 מ"מ צבעם לבן חלבי והחיילים מאופיינים בראש כתום ולסתות בולטות, הם חיים חיי חברה והקן יכול להכיל בין 5,000-500,000 פרטים (תלוי במינים). בגלל ריבוי הפרטים בקן אחד הם מסוגלים לייצר נזק משמעותי לבית ולרכוש בזמן קצר יחסית. ככל שהתפתחות הקן תהיה מהירה, הנזק יהיה יותר מהיר וגדול. הנזק יבוא לידי ביטוי במשקופים, דלתות, ארונות בגדים, ארונות מטבח, שקיעת ריצוף, רצפות דק ועוד.

חושד שיש לי טרמיטים בבית, איך אדע בוודאות?

כאמור, הטרמיט עושה נזק למוצרי עץ ולכן הנזק הראשוני שאנו יכולים לראות בבית: בסיס המשקופים נראה רקוב ושבור ובתוכו סימני חריצים של תעלות, סימנים של חורים קטנים בקירות ושבילי בוץ צמודים אליהם, שבילי בוץ בגב הרהיט, בתחתית המוצר מעץ, נמצא מעין שבבי עץ טחונים בצבע שחור, הפיכת לוח\בול עץ בחצר ומציאת טרמיטים על הקרקע או על העץ עצמו. אם נתקלת באחד מאלה או שאתה לא בטוח, אנו בפרפקט הדברות זמינים בכל שעה ונשמח לייעץ ללא תמורה על המשך הפעילות.

טרמיטים בבית לאחר מעוף כלולות
טרמיטים בבית לאחר מעוף כלולות

מהם טרמיטים?

טרמיטים נמנים בין החרקים החברתיים כלומר: קיימת תקשורת בין פרטי הקן, המלכה שולטת בקן ע"י פרומונים וכן בחלוקת התפקידים השונים בקן. מנהג אנשי ירושלים לקרוא לטרמיט בשם "נמלה לבנה" אך בוודאי שזה לא נכון. לטרמיטים יש מגוון תפקידים ולכל אחד מבעלי התפקידים מבנה גוף שונה ולעיתים גם הגודל ממש. קן הטרמיטים יכול להגיע לעומק הנע בין 2-5 מטר מתחת לפני הקרקע ולכן קיים קושי רב בזיהוי מקום הקן ובהדברתו. לכן אנו בפרפקט הדברות משתמשים בידע הביולוגי ובניסיון רב השנים ומגבשים תוכנית הדברה מקצועית ויסודית על מנת ליצור את קו ההגנה הדרוש לבית ולסביבה מפני חדירת טרמיטים נוספת. יצירת רשת ההגנה נעשית בשילוב של מספר שיטות ייחודיות הכוללות: קידוחים בהיקף הבית, מערכות ניטור ובקרה ייחודיות הממוקמות באזורים אסטרטגיים והשלמה בתכשירי הדברה בעלי רעילות נמוכה וידידותית לאנשי הבית ובעלי החיים.

בישראל ישנם 2 סדרות של טרמיטים: טרמיטי עץ וטרמיטי קרקע.

טרמיטי עץ: לרוב קינים קטנים המכיל עשרות-מאות פרטים (תלוי במינים) אשר יקננו בתוך עץ חי או מוצרי עץ יבש כגון: משקופי דלתות, כונניות, ארונות ודלתות עץ.

טרמיטי קרקע: לרוב קינים גדולים המונים אלפים-עשרות אלפים (תלוי במינים), הקן יהיה בעומק האדמה ויכול להגיע לעומק של עד 5 מטר ומיקומו אינו ידוע. המלכה שולטת בקן, סביבה יהיו מלכונים שתפקידם להפרות את המלכה, המלכה תטיל בין 3,000-30,000 ביצים ביום (תלוי במינים), חיילים בעלי ראש כתום ולסתות בולטות, מפוזרים בקן ותפקידם לשמור על הסדר ולהגן על הקן מפני פולשים, אלפי פועלות בתפקידים שונים: חלקן מטפלות בנימפות ("תינוקות") הנמצאות בתוך הקן, וחלקן מחפשות אחר מזון ומים מחוץ לקן והן אלה שחודרות אלינו לבתים בעיקר.

מלבד העובדה שניתן לזהות טרמיטים בתוך עצים מתפרקים בבית, הרי שניתן לזהות אותם גם כשהם מתעופפים בנחילים, דבר זה נקרא גם בשם "מעוף הכלולות". תופעה זו נראה בד"כ לאחר הגשמים הראשונים ובהפוגות הגשמים בין החודשים אוקטובר-דצמבר. מעוף הכלולות זהו גם הזמן היחיד שנוכל לראות טרמיטים שנחשפים לאור יום, צריך לדעת שטרמיטים רגישים מאוד לאור יום ולחום ולכן עיקר פעילותם היא בחושך, אזורים בעלי לחות גבוהה ומתחת לאדמה.

טעות נפוצה לחשוב שטרמיטים ניזונים מעץ. המשיכה לעץ היא בגלל שהעץ מכיל 2 חומרים טבעיים שזהו מזונם העיקרי: תאית וליגנין. הנזק בעץ נוצר מכרסום הטרמיט בעץ וזאת בכדי שהטרמיט יצליח לבודד את הליגנין והתאית, את היתרה הוא זורק החוצה דרך גפי הפה ומערכת העיכול. בכדי שנבין טוב יותר, נדמה אכילת זית עם החרצן, אנו מעבדים את הזית בפה, אוכלים את "בשר" הזית ויורקים את החרצן. כך עושה הטרמיט לעץ וכאמור שבבי העץ הטחונים בצבע שחור שאותם אנו רואים בסמוך לרהיט, הם שאר חלקי העץ שמהם לא ניזון הטרמיט.

האם טרמיטים מסוכנים?

מבחינה בריאותית אין מה לחשוש מטרמיטים, הם אינם מעבירים אלינו מחלות, אינם עוקצים, אינם נושכים ואינם תוקפים. החשש הגדול הוא בעיקר פגיעה פיסית בגוף, אם חלילה יקרוס אחד מרהיטי הבית על יושביו. הנזק לעץ בעין בלתי מקצועית אינו נראה במבט ראשוני. אך בדיקה מקצועית ויסודית תוכיח שהעץ חלול ורק למראית עין נראה שלם מבחינה חיצונית כשלמעשה אנחנו רואים "קליפה" בלבד ולא משהו מוצק ולכן הסכנה לפגיעה פיסית מקריסת רהיט היא ממשית, כי ללא אבחנה מוקדמת הנזק לעץ\רהיט הוא לרוב בלתי הפיך.

הדברת טרמיטים

על מנת להתחיל תהליך של הדברת טרמיטים מקצועית, יסודית ואיכותית שתגן על הבית מפני חדירה אנו בפרפקט הדברות  בונים עבורכם תוכנית עבודה המתאימה לפי צורת המבנה, בודקים את מיקום מערכות החשמל, מים, תקשורת, גז, חימום תת רצפתי וכו'. לאחר בניית התוכנית יחל שלב הקידוחים ההיקפי שהוא עיקר רשת ההגנה בין הקן הנמצא בעומק האדמה לבין המבנה\בית\דירה\משרד\בניין וכדומה. השלב הבא הוא קיבוע של מערכות ניטור ייעודיות שתפקידן לשמש כבקרה על תהליך ההדברה ולבחון את אפקטיביות הטיפול. נוסף על כך במידה ויימצאו בשטח הנגוע "תעלות" בוץ, נבצע טיפול ללא תוספת עלות בתכשיר ייעודי וייחודי בעל רמת רעילות נמוכה ללא צורך לצאת מהבית.

הדברת טרמיטים ללא קידוחים, האם זה יעיל?

ללא קידוחים סיכויי הצלחת הטיפול יעמוד על ממוצע של 15%-20%!!!

בכדי להבטיח הצלחה מרבית של הטיפול, חובה לבצע שילוב של קידוחים ומערכות בקרה וניטור.

תהליך ההדברה מתבצע בדרכים הבאות:

  • לחורי הקידוח אנו מזריקים חומר הדברה ויוצרים רשת הגנה רחבה מתחת למבנה רשת זו יוצרת חציצה בין הקן לבין הבית.
  •  מערכות הניטור והבקרה, יקובעו לקירות המבנה מבחוץ במקומות סמויים ובמקרים חריגים יוצבו גם בתוך מבנה.
  • בנוסף לקידוחים לעתים גם נזריק ג'לים באופן נקודתי באזורים בהם יש תעלות בוץ אשר מהווים לפועלות מסלול חשוך להליכה, המטרה היא לא רק להדביר את אלה שנמצאות במקום, אלא גם "לנצל" אותן ולגרום להם לשמש לנו כמדבירות, הן יישאו את הג'ל הרעיל אל הקן מה שייצור שרשרת הרעלה ויגרמו לתמותה מאסיבית בתוך הקן.

ההצלחה בהדברת טרמיטים כרוכה ומצריכה ידע ביולוגי, מורפולוגי, והבנת סביבת החיים של הטרמיט, נוסף על ניסיון רב שנים בהדברת טרמיטים באתרים שונים ומאתגרים והתמחות בסוגי ובשיטות ההדברה. אצלנו בפרפקט הדברות תוכלו ליהנות גם מאנשי מקצוע מנוסים בתחום, מכשור מתקדם, ציוד מקצועי ותכשירים מותאמים במיוחד להדברת טרמיטים בצורה מקצועית, איכותית ועמידה לאורך זמן.

מה כדאי לעשות לאחר הדברת טרמיטים?

כאמור, חלק מתהליך ההדברה משלב מערכות בקרה וניטור. בדיקה סדירה של אותן מערכות ניטור והחלפת פיתיון אחת ל-3 חודשים תאפשר הגנה מרבית ותחזוקת הבית בצורה שוטפת במהלך כל השנה.

כיצד ניתן להימנע מטרמיטים בבית?

הדברת טרמיטים בצורה מקצועית אינה דבר זול ולכן כדאי להקדים תרופה למכה, הצבת מערכות בקרה וניטור לצורך מעקב אחת לרבעון (כל 3 חודשים), מעקב זה יבטיח גילוי מוקדם של נגיעות טרמיטים לפני נזק לריהוט הבית והתפרשותם בחלקים נרחבים בבית.

הדברת טרמיטים – למה בפרפקט הדברות?

אנחנו בחברת פרפקט הדברות, מציעים לכם 100% אחריות על הדברת טרמיטים בבית ובעסק. לרשותנו צוותים מקצועיים המתמחים בהדברת טרמיטים, ניסיון רב שנים גם באתרים מאתגרים, ציוד מקצועי וחדיש, מכשור מתקדם, ותכשירים ייעודיים להדברת טרמיטים ומאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. אנחנו מוכנים לכל קריאה 7\24 ופועלים בפריסה ארצית.  נתקלתם בטרמיטים בבית? אל תהססו, פנו אלינו עוד היום וקבלו הצעת מחיר הוגנת אמינה ומקצועית!

הדברת טרמיטים – איך עושים את זה נכון
הדברת טרמיטים – איך עושים את זה נכון
מאמרים נוספים בשבילכם:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
×
js_loader