לוכד עכברים בידיים!
הדברת כל המזיקים!
הגעה מהירה ללקוח!

מחזור החיים והרגלי הרבייה של חולדות ועכברים

הדברה לכל סוגי המזיקים
שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
ללא נזק וכניסה מהירה לאחר ההדברה!
אחריות מלאה בכתב על מגוון סוגי ההדברה!
מדבירים מוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה
מעניקים שירות 24/7
שימוש בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

אחת התכונות שעוזרות למכרסמים ומזיקים להפריע לשגרת חיינו, היא הרגלי הרבייה שלהם. ככל שהם מתרבים בכמות גדולה ובמהירות רבה יותר, כך גדל הסיכוי שנמצא את עצמנו מתמודדים איתן יותר ויותר, אם לא נקפיד על הדברה מקצועית מחד ועל היגיינה וניקיון מאידך. דוגמא טובה לכך, חולדות ועכברים. אנחנו בפרפקט הדברות נדאג לעזור לכם למרות תכונה זו. 

מתמודדים עם חולדות ועכברים בבית או בעסק? זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו ב"פרפקט הדברות" נשמח לספק לכם את הכלים והאמצעים בשביל שתוכלו להימנע מבעיה זו ולחזור אל שגרת חייכם בהקדם. אנחנו מבטיחים לכם  100% איכות, 100% הצלחה, 100% אחריות. אתם מוזמנים לפנות בכל עת שאתם מגלים חולדה או עכבר במבנה או בסביבתו, ונדאג להגיע אליכם בכל שעה, בכל יום ולטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר !

כשאנחנו, במסגרת עבודתנו, פוגשים חולדה או עכבר במבנה מגורים או בית עסק אליו הוזמנו לבצע טיפול הדברה, אחד הדברים שאנחנו ממהרים לבדוק, כחלק בלתי נפרד מתהליך השירות שאנו מספקים ללקוחות שלנו, זה האם ישנם עוד חולדות ועכברים באזור. אנחנו מנטרים את האזור בו יש סימנים להימצאותם של מכרסמים, ובודקים את כלל המבנה וסביבתו. ההסבר לכך הוא פשוט, אם יש חולדה אחת, ייתכן ויהיו חולדות נוספות. זה נכון לגבי עכברים.

 

מה חשוב לדעת על הרגלי הרבייה של חולדות ועכברים

אחת הסיבות בגללה אנחנו צופים למצוא חולדות ועכברים נוספים בסביבה, הוא הרגלי הרבייה שלהם. לדוגמא, נקבת החולדה מתייחמת 5 עד 8 פעמים בשנה. זמן ההיריון שלה נמשך פחות מחודש, בסופו היא ממליטה בין 7-9 גורים. בחשבון קל, זה אומר שהיא יכולה להגיע למצב בו בשנה אחת, היא ממליטה קרוב ל-100 גורים! אלו יגיעו לבגרות מינית תוך חודשיים בערך ואז הנקבות ביניהן יוכלו להתחיל להמליט בעצמן.  מדובר על כמות עצומה שיכולה להיווצר ממקור אחד. 

המצב של העכברים אינו שונה. בכל המלטה עכברה יכולה להמליט 5-8 גורים, וגם היא יכולה להיכנס להריון מספר פעמים בשנה. לכן, גם במקרה הזה, אם חס וחלילה נתקלתם בעכבר בבית או בסביבתו ותקראו לנו לטפל בו, נגיע אליכם מתוך מחשבה שקיים סיכוי שישנם עכברים נוספים וננהג בהתאם. 

עם זאת, אנחנו רוצים להרגיע אתכם. לא כל הגורים ישרדו את הלידות, לא כל הגורים יצליחו לגדול ולהגיע לבגרות מינית. כמו כן, סביר להניח שחלקן גדול מהגורים יעברו אל מקומות אחרים. לכן הצפי הוא לא למצוא כמות כזו גדולה של חולדות או עכברים, אך התפקיד שלנו הוא ללכוד את כולם ולוודא שלא יפריעו לשגרת החיים של הלקוחות שלנו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים. 

 

איך מונעים מחולדות ועכברים להתרבות?

השלב הראשון בתהליך הדברת חולדות ועכברים, היא ללכוד אותם, באזור בו אותרו סימנים המלמדים על הימצאותם. סימנים אלו יכולים להיות:

  • צואה ושתן.
  • סימני כרסום. 
  • רעשים (לדוגמא, חולדות נוהגות להשמיע רעשים בלילה, זמן הפעילות שלהן). 

 

אחרי שאנחנו מטמינים מלכודות שמטרתן ללכוד חולדות ועכברים, אנחנו בוחנים האם קיימים קנים שלהם באזור. בקנים אלו ייתכן ונמצא את הגורים. הקנים בדרך כלל נבנים על ידי הנקבה ויכולים להימצא במקומות שונים, בתוך המבנה או מחוצה לו. 

הקנים יימצאו במקומות מסתור, בין אם זה בתוך הקירות, מאחורי מכשירי חשמל גדולים, במרווחים בין ארונות המטבח לקיר ובמקומות נוספים בהם קשה לאתר אותם. לכן חשוב להזמין איש מקצוע שידע כיצד לנהוג, איך לטפל וכיצד לעצור המשך פעילות בקן ולהסיר את הסכנה. 

 

איך מונעים מחולדות ועכברים להגיע אל המבנה?

בסיכומו של דבר, בשביל לא להיות מושפעים ממחזור חיים והרגלי רבייה של חולדות ועכברים, צריך לעשות כל מה שנדרש בשביל למנוע מהם להגיע אל המבנה או לסביבתו ולהשפיע על חיי הדיירים. 

3 המלצות איך למנוע מחולדות ועכברים להגיע אליכם:

אחסון הרמטי של מקורות מזון – חולדות ועכברים, בסיכומו של דבר, מחפשים מקורות מזון שיאפשרו להם להתקיים. הם יכולים למצוא אצלם בפחי וחדרי אשפה, מטבח, מזווה, במקומות פתוחים ובמקומות אחרים. ככל ששומרים את המזון סגור ומאובטח, כך מקשים על החולדות והעכברים והם יעדיפו לפנות אל מקומות אחרים. 

איטום נקודות חדירה – באופן טבעי, בשביל שחולדה או עכבר יוכלו להיכנס פנימה אל המבנה או החלל שמסביבו, הם צריכים למצוא מקורות כניסה זמינים. דיירי המקום צריכים לוודא שהם לא יוכלו למצוא. לכן, עליהם לוודא שאין חורים וסדקים בקירות, אין פתחים בדלתות ובחלונות המאפשרים להם להיכנס, אין פתחים בגדרות שמסביב למבנה, מכסי בורות הביוב סגורים היטב. כל מקום שיכול להוות מקור כניסה, חייב להיות סגור. 

ניקיון והיגיינה – מה שמושך הרבה פעמים עכברים וחולדות למבנים זה לכלוך ופסולת. שם הם יכולים למצוא מקורות מזון זמינים. על כן, צריך לוודא שהחללים בתוך המבנה וכן הסביבה שלו, נקיים. למשל, אין להשאיר פירורי מזון במטבח, אין להשאיר פסולת על רצפת חדר האשפה, יש לאסוף פירות מהדשא מהקרקע בגינה וכל דבר אחר שמושך חולדות ועכברים או מאפשר להם לייצר אתר קינון בו יוכלו להמליט ולגדל גורים חדשים. 

אם נתקלתם בבעיה של חולדות ועכברים בבית או בעסק, זה הזמן ליצור איתנו קשר. צוות "פרפקט הדברות" עומד לרשותכם בכל עת, מוכן לספק לכם את המידע הרלוונטי בנושא, לעזור לכם להתמודד עם הבעיה ולפתור אותה בצורה מקצועית, אחת ולתמיד!

 

שאלות ותשובות בנושא מחזור החיים והרגלי הרבייה של חולדות ועכברים

חולדות נוהגות לייצא אתרי קינון בסביבות משתנות. נוכל למצוא אותם, בבורות ביוב, מחילות מתחת לאדמה, בתוך קירות או תקרות, תקרות אקוסטיות ואפילו בתוך ערמות של פסולת. 

על מנת לאתר אתרי קינון, אנחנו נוהגים לנטר את המקום היטב, על פי המאפיינים שלו ואז יש לנו יכולת לדעת איפה האתר ואיך לטפל בו. המטרה שלנו היא להסיר את האתר ולהביא לידי כך שלא חולדות שיוכלו להפריע לשגרת החיים של הדיירים במקום. 

בהחלט. אומנם חולדות פועלות הרבה פעמים בלהקות, אך תמיד תיתכן אפשרות שחולדה מסוימת מבצעת סריקה ונכנסה לבד אל תוך המבנה. יחד עם זאת, מאחר ואנחנו יודעים שיש לחולדות ולעכברים יכולת התרבות גבוהה, אנחנו לא לוקחים סיכונים ומוודאים היטב שהיא אכן לבד ואין עוד כמוה במקום. 

חולדות, מגיעות בדרך כלל לגיל 3 שנים. אך כאמור, זה לא באופן מוחלט. הרבה פעמים הן לא שורדות עד גיל כזה, וישנם מקרים בהם הן חוצות את גיל 3. בכל המקרה, המטרה שלנו היא ללכוד אותה כמה שיותר מהר שלא תפריע לכם.

ניתן לזהות קנים של חולדות ועכברים, בכך שהם בנויים מזרדים, קרעי נייר, שאריות בדים ואפילו עלים, מחילות באדמה ניתן למצוא אותם במקומות שונים. אצל חולדות, הקנים יהיו מוסתרים בצורה הרבה יותר משמעותית ויסודית מאשר אצל עכברים. 

מחזור החיים והרגלי הרבייה של חולדות ועכברים
מחזור החיים והרגלי הרבייה של חולדות ועכברים
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
×
js_loader