לוכד עכברים בידיים!
הדברת כל המזיקים!
הגעה מהירה ללקוח!

הדברת צרעות

הדברה לכל סוגי המזיקים
שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
ללא נזק וכניסה מהירה לאחר ההדברה!
אחריות מלאה בכתב על מגוון סוגי ההדברה!
מדבירים מוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה
מעניקים שירות 24/7
שימוש בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

יש לך קן צרעות בבית , בגינה או בחלון? ריסוס והרחקת צרעות מהיום להיום עם מדביר מוסמך! הדברת צרעות באמצעות ריסוס, הדברה ללא ריח או סכנה לאדם והסביבה. התקשרו עוד היום לתאום הדברת צרעות במחיר לכל כיס! עם פרפקט הדברות אומרים ביי לצרעות

קן צרעות הוא קן חד שנתי, וברגע שאנחנו נדביר אותו, אנו נחסל אותו, ולא תגיע מלכה חדשה באותו הקיץ לבנות קן חדש, לכן אין צורך ב"אחריות" על קן צרעות.
לעתים תהיה צרעה או שתיים באזור המודבר, אך הן ייעלמו תוך יום יומיים

הדברת צרעות בבית, הדברת צרעות בחצר, הדברת צרעות בתוך קיר

בארץ קיימים 3 סוגי צרעות עיקריים:

1. צרעה מזרחית.

2. צרעה גרמנית.

3. צרעת הפלך.

בואו נכיר מעט את חייהן של הצרעות:

הצרעות מתפתחות בגלגול מלא (ביצה, זחל, גולם, בוגר).

הצרעות אינן מעבירות מחלות, מתפתחות בקן חד שנתי.

צרעה היא חרק חברתי.

חרק חברתי מתאפיין בשני דרכים:

1. חלוקת תפקידים ברורה.

2. תקשורת באמצעות פרומונים.

המלכה

בחודשי דצמבר-ינואר המלכה יורדת לתרדמת (דיאפאוזה). לאחר מכן, כאשר מזג האוויר מתחיל להתחמם בסביבות מרץ אפריל המלכה מרגישה את החום, ומתעורר מהתרדמת (דיאפאוזה) ומתחילה לבנות את קן הצרעות שלה בעזרת רוק, מים, ואדמה. כל זאת יחדיו נקרא "תאית". בשפה מקצועית תהליך זה נקרא "יסוד הקן והמשפחה". ברוב הפעמים המלכה תבנה את קן הצרעות שלה בתוך האדמה, אך קיימים מצבים בהם המלכה בונה את קן הצרעות שלה בתריסי גלילה, בתוך קירות, ועוד.

המלכה מבצעת את כל עבודות הקן, היא בונה מספר תאים במקום מסוים בתוך הקן ומטילה בהם את הביצים. במהלך תקופה זו המלכה עושה את כל עבודות הקן: אוספת אדמה ומים והרוק שלה המשמשים לה לבנייה של הקן (כמו שאמרנו קודם, חומר זה נקרא "תאית"), היא אוספת מזון לקן הצרעות שלה, ומטפלת ברימות שיהפכו בהמשך לצרעות פועלות.

(לעתים נדירות נוכל לזהות מלכת צרעות בונה את הקן, כיוון שהיא כרגע לבד, ואין פעילות של צרעות פועלות נוספות, כיוון שהן עדיין לא "נולדו".) לאחר מכן, במהלך החודשים יוני, יולי, אוגוסט, המלכה תבחר מהזרע שהוכנס לה על יד הזכר במעוף הכלולות, להטיל ביצים שנושאות את הצרעות הפועלות, אשר מהן יבקעו הרימות ויהפכו לגלמים, ואז צרעות בוגרות שיהפכו לצרעות פועלות. הצרעות הפועלות נולדות עם איברי רבייה מנוונים, המלכה מדכאה לצרעות הפועלות את החשק המיני באמצעות פרומון (אמצעי תקשורת) וכך אין מרד בקן.

תפקידי הצרעות הפועלות

האכלת הרימות, שמירה על הקן, בנייה נוספת של הקן, ויסות טמפרטורה של הקן, חפירה, ניקוי של הקן, ואיסוף מזון. ברגע שהמלכה מגדירה לכל קבוצת פועלות תפקיד, היא יושבת אוכלת וממשיכה להטיל ביצים ותו לא.

בין החודשים ספטמבר אוקטובר נובמבר מתנהל התפתחות זכרים ומלכות עתידיות. קבוצת הצרעות הפועלות שאחראית על איסוף מזון והאכלה הדדית, מאכילה את הזחלים, והגלמים של זכרים והמלכות העתידיות (אותן הטילה המלכה במקום מיוחד בקן), את קבוצות הצרעות הפועלות ששומרות על הקן, ובכלל כל שאר הקן כולל המלכה.

כאשה קבוצת הצרעות הפועלות מביאות מזון לקן, האוכל לא מגיע ישר למלכה, אלא הזחלים אוכלים תחילה ומפרישים רוק רימות סוכרי שעובר למספר מעגלים של קבוצות צרעות פועלות ששומרות על המלכה. לאחר שמספר מעגלי קבוצות צרעות פועלות אוכלות מהמזון, ומאשרות שהאוכל תקין, המלכה אוכלת.

התפתחות הצרעות

גלגול מלא: ביצה, חמש דרגות זחל, טרום גולם, גולם, ובוגר. משך ההתפתחות של הצרעות העמלות הוא: 29 יום. משך ההתפתחות של הזכרים הוא: 40 יום. ומשך ההתפתחות של המלכות הוא: 42 יום. כל זאת בתנאים אופטימליים.

תזונת הצרעות: המזון של הצרעות מורכב מחלבון מן החי (בשר ודגים), פחמימות סוכרים, דבש, צוף, טל דבש ופירות. אצל הצרעות קיימת גם הזנה בתהליך הטרופולקסיס. תהליך הטרופולקסיס הוא תהליך בו הרימות הופכות בעזרת הרוק, את המזון החלבוני המוגש להם, למזון בעל מרכיב סוכרי שממנו ניזונים המלכה והזכרים. לכל צרעה צבע, צורה, ומקום קינון האופייניים לה.

אנו בפרפקט הדברות נדע לנטר ולזהות באיזו צרעה מדובר, ואיך נדביר את אותה צרעה ממנה אתם סובלים.

אופן הדברה נגד צרעות

השמדת מלכות בחודשים מרץ-מאי. אלו הם החודשים הטובים ביותר להשמדת הקן והדורות העתידיים. תאריכים אלו מחייבים אותנו איתור וניטור של מקורות משיכה של המלכות: מצבורי אשפה, מקורות מים, וצמחייה מושכת כגון: רפתן מדברי, וחלבלוב הרדופי.

נשתמש בתכשירים קוטלי חרקים.

חיסול קנים-(נמצא בשלב מתקדם של התפתחות של צרעות פועלות) בחודשי יוני, יולי, אוגוסט, ועד תחילת הגשמים.

פעולת הדברה לחיסול קן צרעות, בתקופה זו כמו בחודשי מרץ מאי, ימנע התפתחות של הקן, והדורות העתידיים.

פעולת הדברה לחיסול קן צרעות, לאחר תקופה זו, לא בטוח שימנע דורות עתידיים של צרעות (תלוי אם הצלחנו להדביר לפני שיצאו הזכרים והמלכות העתידיות למעוף כלולות).

במידה ומצאנו את קן הצרעות או את פתח הכניסה לקן הצרעות בשעות היום, שאלו גם שעות הפעילות של הצרעות, נדביר ברוב המקרים את קן הצרעות בשעות החשיכה מכיוון שאין פעילות של הצרעות בלילה, והן לא מגיבות להדברה, וכך אנו פחות חשופים לעקיצות הכואבות מאוד של הצרעות.

לעתים לא נדע היכן ממוקם הקן ונשתמש בפיתיון מורעל על מנת למשוך את הפועלות להדברת הקן. (אופן שימוש זה מורשה אך ורק למדבירים מורשים מטעם המשרד להגנת הסביבה בלבד).

לדוגמה: אנו רואים צרעות עפות באוויר אך לא רואים היכן קן הצרעות, או היכן חור הכניסה לקן הצרעות, לכן נשתמש בפיתיון בשרי מורעל, בתוך תיבת האכלה, קשורה בכבל קשירה המתואם לתיבה, במקום אשר אינו נגיש לבני אדם אך קרוב מספיק למקום תעופת הצרעות.

נשתמש בפיתיון בשרי מכיוון שבשר עשיר בחלבון ממנו ניזונים רימות הצרעות, רימות הצרעות הופכות בעזרת הרוק, את המזון החלבוני המוגש להם, למזון בעל מרכיב סוכרי שממנו ניזונים המלכה והזכרים. משימת הדברת קן צרעות אינה פשוטה ואף מסוכנת ביותר ולצורך הדברת קן צרעות, נצטרך להתמגן מכף רגל ועד ראש בחליפת כוורנים עבה במיוחד.

עצם התקרבות האדם לקן הצרעות, עוד לפני תחילת ההדברה, ירגישו הצרעות השומרות על הקן איום פוטנציאלי על המלכה ועל הקן עצמו, ויהפכו תוקפניות במיוחד. למרות שהצרעות אינן מעבירות מחלות, הן מהוות מטרד קשה מאוד עבור בני האדם עצם היותן בקרבתנו, ועצם עקיצותיהן הכואבות מאוד, אשר במקרים מסוימים של רגישות מיוחדת יכולים לגרום למוות ממש.

דוגמאות נוספות לחרקים חברתיים: נמלים, דבורים, טרמיטים, עליהם נרחיב בדפי המידע שלהם. דוגמאות נוספות לחרקים המתפתחים בגלגול מלא: יתושים, זבובים, פרעושים, עליהם נרחיב בדפי המידע שלהם.

לסיכום

המלכה אוכלת אחרונה. כאשר מתחיל החורף בסביבות חודשי דצמבר ינואר, הקן מתחסל והמשפחה מתחסלת. כל הצרעות הפועלות, והמלכה הנוכחית מתות, ורק המלכות העתידיות והזכרים עולים בגשם הראשון למעוף כלולות. במעוף הכלולות מתרחש בין זיווג באוויר בין המלכה העתידית לזכר.

לאחר מכן הזכר מת, והמלכה העתידית יורדת לתרדמת (דיאפאוזה). לאחר מכן, כאשר מזג האוויר מתחיל להתחמם בסביבות מרץ אפריל המלכה מרגישה את החום, ומתעורר מהתרדמת (דיאפאוזה), וחוזר חלילה. דוגמאות נוספות לחרקים שמבצעים מעוף כלולות: נמלים, טרמיטים, דבורים.

הדברת קן צרעות בבית ובגינה
הדברת קן צרעות בבית ובגינה
מאמרים נוספים בשבילכם:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
×
js_loader