לוכד עכברים בידיים!
הדברת כל המזיקים!
הגעה מהירה ללקוח!

הדברת נמלים

הדברה לכל סוגי המזיקים
שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
ללא נזק וכניסה מהירה לאחר ההדברה!
אחריות מלאה בכתב על מגוון סוגי ההדברה!
מדבירים מוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה
מעניקים שירות 24/7
שימוש בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

נמלים נמלים נמלים. חלק כל כך בלתי נפרד מאיתנו.

נמלים בבית? נמלים על השיש? נמלים בחצר?

אז מה עושים בשביל להיפטר מהמזיק הכל כל טורדני הזה?

הדברת נמלים לא פשוטה כמו שחושבים, ולעיתים אף מייגעת, וכאן פרפקט הדברות נכנסים לתמונה!

אנו משתמשים בג'לים כפיתיון משיכה לפועלות, הן לוקחות מהרעל ומרעילות את המלכה ומשמידות את הקן.

הדברת נמלים בבית, בחצר או בעסק

הנמלים הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף הארץ ישראלי. עד היום הוגדרו כ-10,000 מיני נמלים ברחבי העולם, אך בארצנו ידועים בינתיים רק על 160 מיני נמלים (הרבה מאוד מיני נמלים ביחס למדינתנו הקטנה).

אנו נראה כל מיני נמלים בכל מקום אפשרי בארץ: במחסנים, בבתים, בבריכות, בחצרות, במשרדים, במפעלים, בכל מקום נמלים!

בואו נכיר מעט את חייהן של הנמלים: הנמלים (כולל נמלת האש) מתפתחים בגלגול מלא (ביצה, זחל, גולם, בוגר). בגשם הראשון נבחין במאות רבות של "נמלים מעופפים", זהו מעוף הכלולות של הנמלים (וגם של הטרמיטים). המלכה של הנמלים מזדווגת עם עד 10 זכרים ואוגרת את הזרע, ומשתמשת בו לפי הצורך במהלך חייה (בשונה ממלכה של טרמיטים שמזדווגת עם זכר אחד, שיורד איתה גם לקן).

לאחר ההזדווגות במעוף הכלולות, הזכרים מתים, והמלכות יורדות לאדמה, מנשילות את הכנפיים, ומחפשות מקום בו תוכל לבנות את קן הנמלים שלה. לאחר בניית קן הנמלים, המלכה מטילה את הביצים, אך לא כולן שורדות כיוון שהמלכה אוכלת חלק מהן, עד שהפועלות קמות ומתחילות להאכיל את המלכה. המלכה מתקשרת עם הנמלים הפועלות שלה באמצעות פרומון (אמצעי תקשורת), חוץ מהמלכה, כל הנמלים הן פועלות.

כל קבוצה אחראית על פעולה מסויימת. יש קבוצת נמלים פועלות ששומרות על קן הנמלים, יש קבוצת נמלים פועלות שהולכות לאסוף מזון בקיץ כדי לאכול/להאכיל את כל שאר קן הנמלים/להאכיל את המלכה ולאגור לחורף, יש קבוצת נמלים פועלות שמאכילה את המלכה, יש קבוצת נמלים פועלות שבונה ומרחיבה את קן הנמלים, ועוד.

קיים דמיון בין התפקידים אותם ממלאים הפרומונים אצל כל סוגי הנמלים ולדוגמא שניים מהם:

1. בקשת עזרה מנמלה שנמצאת במצוקה.

2. גילוי נמלה מתה, והרחקתה מקן הנמלים. לנמלים הפועלות (בדומה לצרעות, דבורים וטרמיטים) קיימים איברי רביה מפותחים, אך המלכה שלהן מפרישה פרומון ומדכאה להם את היצר.

קיים פרומון אחד שרק המלכה מפרישה, והוא נקרא "פרומון המלכה" אשר מלוקק על ידי הפועלות שמעבירות אותו הלאה לשאר הנמלים בקן, על ידי האכלה הדדית אשר מדכא את השחלות של הפועלות. פעם נצפה כי אחת מהנמלים הפועלות הטילה ביצה, וכעונש המלכה ערפה לה את הראש, והביצה נזרקה מקן הנמלים הקיים.

תפקיד הפרומון המופרש מהנמלים בצורה נוזלית או בצורה גזית, הוא לשמש אותות תקשורת בין הנמלים למען קיומה וארגונה של קן הנמלים לאורך זמן ארוך (בין 15-20 שנים!!!) ובתנאי שטח משתנים כמו: מזג אויר קיצוני, וחרישת האדמה על ידי האדם.

הנמלים הן חרקים חברתיים אשר מנוהלות ביד רמה על ידי מלכה אחת (במקרה של נמלת האש אפילו בידי מספר מלכות). מספר הנמלים יכול להגיע לאלפי פרטים בקן נמלים אחד!

כל הנמלים סרות למרותה של המלכה!

הנמלים ידועות כחרק אשר אינו מעביר מחלות או גורם למחלות והסיבה לכך: על החזה שלהן קיים פתח של בלוטה אשר מפרישה חומר אנטיביוטי על פני כל גוף הנמלה.

חומר אנטיביוטי זה מגן על הנמלה מפני פטריות וטפילים שונים (הצפיפות בקן חושפת אותן להתקפה של פטרית וחיידקים). הנמלים הן חרק אומניבורי (אוכל כל) אך בניגוד לטרמיטים, הנמלים לא אוכלות צלולוזה, חומר אשר מצוי בעץ. הטרמיטים לדוגמה אוכלים אך רק צלולוזה. כאשר יש מספר קנים של נמלים אחד ליד השני, ואנו המדבירים נגיע להדברת נמלים בחצר, ונהרוג רק מלכה של קן נמלים אחד, הנמלים ה"יתומות" לא ישרדו מכיוון שאין להן פקודות מהמלכה. הנמלים ה"יתומות" לא יעברו לקן אחר מכיוון שהמלכה של הקן השני מתקשר באמצעות פרומון (אמצעי תקשורת) שונה, וכך הן מתות.

בשונה מקן צרעות, קן נמלים הוא קן רב שנתי. לכן גם בחודשי החורף הקשים ביותר הנמלים יכולות לשרוד, ולא רק זאת, אלא שזו תקופה מצויינת עבור הנמלים על מנת להתפתח ולהתרחב בתקופה זו בעזרת קבוצת נמלים פועלות שתפקידן הוא לבנות ולהרחיב את קן הנמלים שלהן. אורך חיי מלכת הנמלים נע בין 15-20 שנים!!! (תחשבו איזה קן נמלים מטורף יכול להתפתח בתקופה כזאת!!!)

לנמלים אוייבים רבים בהם נמנים: עכבישים, עקרבים, חרקים, זוחלים, עופות, יונקים, ועוד. לשם כך יש קבוצת נמלים פועלות אשר אחראית לשבת על המשמר, ותפקידן של נמלים אלו לשמור על קן הנמלים שלהן. בניטור נמלים נוכל למצוא פתחי כניסה לקן נמלים בתוך: עצים מתים, באדמה, בקיר בניין, בין 2 מרצפות ברצפת בית, ואפילו בחור בתיקרה המוביל לגג.

לסיכום, בכל מקום יש סיכוי לקן נמלים!

הדברת נמלים הוא עניין מאוד לא פשוט מכיוון שאנחנו צריכים להגיע למלכה שנמצאת בתוך קן הנמלים, וקן הנמלים עצמו נמצא אי שם הרחק בתוך פתח כניסת הנמלים.

אז איך בעצם נגיע למלכה הנמצאת בתוך קן הנמלים?

הדברת נמלים בבית, הדברת נמלים במבנה. הדברת נמלים לא תוכל להתבצע בשום פנים ואופן באמצעות ריסוס מכיוון שאנחנו צריכים להגיע למלכה. לכן מה שהכי אפקטיבי לעשות הוא הדברה במזרקי ג'ל אשר מכיל חומרי משיכה לנמלים, ממנו הן לוקחות ומעבירות לקן הנמלים, לאחר מכן מהרעל אוכלת המלכה ומתה, וכך חוסל כל קן הנמלים.

הדברת נמלים בבית לפעמים קשה אף יותר מריסוס של ג'וקים (תיקנים) מכיוון שלפעמים נמלים מעבירות את מקום המושבה שלהן למקום אחר, והן לא יהיו עסוקות באיסוף ואגירת מזון, לכן הן לא ינגסו בפיתיון הג'ל שהזרקנו ליד השביל שלהן. כאשר הן עוברות מקום מושבה נראה אותן לעיתים עם כדורים לבנים בפה (ביצים שעדיין לא בקעו). הדבר היחיד שנוכל ומותר לעשות הוא ריסוס על מנת להדביר את הפועלות ולמנוע את הקמת המושבה החדשה. כמובן לפני שאנו נדביר בעזרת ג'לים, נחפש ונבדוק שהן לא עוברות מושבה, וגם נחפש את פתחי הכניסה. לפעמים נדביר בתוך הבית ולא נגיע לפתרון הבעיה, לכן נצא אל מחוץ למבנה, ונבדוק אולי הקיר סדוק וממנו עוברות הנמלים. סבירות גבוהה שאם נדביר בחצר נמלים נפתור את הבעיה.

הדברת נמלים בחצר, הדברת נמלים בחוץ

פעילות הנמלים יורדת במהלך חודשי החורף, ואנו פחות מרגישים בפעילות הנמלים. לכן בתקופות הסתיו והחורף בהם יורדים גשמים, פחות משתמשים בהדברת נמלים בחצר. אך הדברת נמלים בחצר (בחוץ) תתבצע ע"י גרגרים אשר יפוזרו ליד פתחי כניסה לקן הנמלים.

לעולם לא נדביר קן נמלים ברעל בנוכחות הכלב או החתול אשר מסתובבים בחצר, על מנת שלא יהיו סקרנים וילקקו מהרעל שהמדביר מפזר בנוכחותם.

על מנת לבצע הדברת נמלים בחצר, נדרוש מהלקוח להרחיק את החיות ונבצע את ההדברה במקומות מסתור.

דוגמאות נוספות לחרקים חברתיים: צרעות, דבורים, טרמיטים, עליהם נרחיב בדפי המידע שלהם.

דוגמאות נוספות לחרקים המתפתחים בגלגול מלא: פרעושים, צרעות, יתושים, עליהם נרחיב בדפי המידע שלהם.

הדברת נמלים
הדברת נמלים
מאמרים נוספים בשבילכם:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
×
js_loader