לוכד עכברים בידיים!
הדברת כל המזיקים!
הגעה מהירה ללקוח!

הדברת קרציות

הדברה לכל סוגי המזיקים
שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
ללא נזק וכניסה מהירה לאחר ההדברה!
אחריות מלאה בכתב על מגוון סוגי ההדברה!
מדבירים מוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה
מעניקים שירות 24/7
שימוש בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

בארץ קיימים 2 סוגי קרציות והם:

1. קרציה קשה/קרציית הכלב.

2. קרציה רכה/קרציית המערות.

 

בואו נכיר מעט את חייה של הקרציה הקשה

הקרציות מתפתחות בגלגול חסר (ביצה, נימפה, בוגר).

הקרציה הקשה היא איננה חרק מכיוון שהיא בעלת 4 זוגות רגליים, והיא שייכת למשפחת העכבישיים, סדרת אקריות. הקרציה הקשה היא חברותית, היא לא חיה בקן, אין בינה לבין חברותיה אמצעי תקשורת, או חלוקת תפקידים ברורה.

הקרציה הקשה מעבירה לאדם ריקיציה הגורמת לקדחת הכתמים. לקרציה הקשה 4 זוגות רגליים, זוג הרגליים הקדמיות משמש איברי חישה (האלר) בעזרתן היא מוצאת פונדקאי. לקרציה הקשה 2 חטיבות גוף ברורות, חטיבה ראשונה ראש, וחטיבה שניה בטן וחזה מחוברים.

כאשר הקרציה מוצצת דם מהפונדקאי (בני אדם, חולדות, עכברים, כלבים, חתולים) היא מחדרה לגופו 6 גורמים והם:

1. מעכבי קרישה (דבר המונע מהפצע להיסגר ומאפשר לקרציה הקשה למצוץ דם בחופשיות).

2. משככי כאבים.

3. חומרים המדכאים פעילות של מערכת החיסון.

4. חומר להדבקה בעור.

5. אינזימים הממיסים עור וכלי דם.

6. עלול להכיל פתוגנים.

בקרציה קשה ניתן להבדיל בעזרת כסות הגוף (שיריון) בין נקבה לזכר. כסות הגוף של הזכר מלאה על כל הגוף, ואילו כסות הגוף של הנקבה היא על חצי מהגב מכיוון שהיא נושאת על עצמה את הביצים לאחר ההטלה. לאחר ההזדווגות בין הזכר לנקבה, הנקבה צריכה דם להבשלת הביצים. ככל שהיא תמצוץ יותר דם כך יתפתחו יותר ביצים.

אורך החיים של זכר הקרציה הוא 3 שנים, ואורך חייה של הנקבה לא ידעו מכיוון שלאחר שהיא מטילה את הביצים, היא מרימה אותם על גבה בעזרת הקפיטולות ונחנקת למוות (לכן אנו לא יודעים מהו אורך חייה של הנקבה). גודל כל ביצה הוא 1 מ"מ וצבעו חום אדמדם, וצורתו אובאלית.

כאשר הבשילו הביצים, בוקעת ממנה הלרווה (זחל), גודלה של הלרווה הוא 1 מ"מ, ובעלת 3 זוגות רגליים, היא מחפשת פונדאי לצורך התנשלות. לאחר שמצאה פונדקאי ומצצה ממנו דם, הלרווה (זחל) מתנשלת, והופכת לנימפה, ולאחר מכן נוספות לה זוג רגליים נוספות, וכך היא הופכת דומה בצורתה לקרציה בוגרת. לצורך כל התנשלות עד לשלב הבוגר, הלרוות והנימפות חייבות מציצת דם.

כאשר הקרציה הגיעה לשלב הבוגר, היא תעלה על מקום גבוה (בגובה של עד 2 מטרים) ותחכה בסבלנות להזדמנות לקפוץ על פונדקאי, ממנו היא ניזונה שבועיים ולאחר מכן מתחילה להזדווג. גודלה של הקרציה יהיה כ-5 מ"מ לפני מציצת דם. כאשר היא תמצוץ דם, גודלה יגיע עד 10 מ"מ! בשונה מהקרציה הרכה, הקרציה הקשה היא קרציה נודדת, לכן כאשר היא תבחין בפונדקאי בחצר בית, היא תגיע אליו ותמצוץ את דמו, וכך תתחיל הנגיעות באותו מקום.

דוגמה נוספת לנגיעות של קרציות היא כאשר כלבים משחקים יחדיו הקרציה קופצת מכלב לכלב, ואנו לוקחים אותם אלינו הביתה. זוהי דוגמה נפלאה לנגיעות של קרציות בחצר ובבית. אותו דבר כאשר מדובר בחתולים נגועים בקרציות, גם חתולים משמשים כפונדקאים לקרציות והן מגיעות איתם אלינו הביתה/לחצר.

 

אופן הדברת קרציות בבית או בחצר

הדברה רטובה, את קירות הבית נדביר בגובה של עד 2 מטרים מהקרקע, וצמחים עד גובה של 80 ס"מ.

בהדברת קרציות אין צורך להשתמש במג"ח (מווסתי גדילת חרקים) מכיוון שהקרציה, בשונה מפרעוש, מתפתחת בגלגול חסר.

 

דוגמה נוספות לחרקים חברותיים

תיקנים (מקקים, ג'וקים), קרציונים, זבובים, פרעושים, עליהם נרחיב בדפי המידע שלהם. דוגמה נוספת לחרקים המתפתחים בגלגול חסר: תיקן (מקק, ג'וק), פשפש מיטה, עליהם נרחיב בדפי המידע שלהם.

מאמרים נוספים בשבילכם:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
×
js_loader